مدارس

  • با توجه به مطالعات انجام‌شده در مناطق ۲۲ کانه شهر تهران و همچنین مشاهدات روزمره واضح است که متأسفانه تأمین بخشی از نیازهای غذایی دانش آموزان در زنگ‌های تفریح و نیز در وعده‌های ناهار توسط بوفه‌های مدارس به شکل نادرستی صورتی گرفته و اقلام فروخته‌شده در بوفه‌ها، هیچ سنخیتی با نیازهای غذایی دانش آموزان ندارد. متأسفانه وجود طعم‌دهنده‌های مصنوعی، بسته‌بندی جذاب، تبلیغات گسترده و عدم دسترسی دانش آموزان به غذاهایی که بتواند از نظر قیمت و طعم با اقلامی نظیر چیپس، پفک، سوسیس، کالباس و… رقابت کند، باعث شده است که عمده دانش آموزان به سمت مصرف غذاهایی این‌چنینی گرایش پیدا کنند. درعین‌حال مشغله‌های کاری والدین نیز مزید بر علت شده است؛ که دانش آموزان نتوانند وعده ناهار مناسبی برای خود داشته باشند و اغلب از غذاهای آماده یا فست فودها برای تأمین نیازهای غذایی خود استفاده کنند.
  • با توجه به شیوع مشکلات تغذیه‌ای از قبیل چاقی و نیز عادات تغذیه‌ای نادرست، شرکت مبتکران تغذیه سالم کیا، برای اولین بار در ایران اقدام به اجرای طرح طعم خوش سلامتی کرده است.
  • کارشناسان تغذیه شرکت مبتکران تغذیه سالم کیا، نیازهای غذایی دانش آموزان را بر اساس سن، جنس، قد، وزن و فعالیت از کتب معتبر تغذیه جهانی استخراج کرده‌اند. (مثلاً یک دختر ۱۴-۱۸ سال روزانه ۱/۱ گرم امگا۳ نیاز دارد.)
    تمامی نیازها (ریزمغذی‌ها، کالری، ویتامین‌ها و… ) استخراج‌شده‌اند.
  • گروه علمی شرکت مبتکران تغذیه سالم کیا، سپس اقدام به استخراج مواد غذایی و ریزمغذی‌های موجود در غذاهای ایرانی کرده‌اند. (مثلاً در کتب تغذیه جهانی قورمه‌سبزی جایی ندارد و مثلاً از ماهی سالمون نام‌برده شده است). این گروه تمام اطلاعات تغذیه‌ای موجود در غذاهای ایرانی را استخراج کرده است.
  • سپس با توجه به ۲ مرحله قبل، یک برنامه غذایی برای دانش آموزان نوشته‌شده است که کاملاً خوشمزه و عملیاتی است. احداث آشپزخانه صنعتی برای شرکت این امکان را به وجود آورده که برنامه غذایی ارائه شده به دانش آموزان را طبخ و برای مدرسه به‌صورت پک‌های یک نفره ارسال نماید.
  • برای اطلاع از شرایط فروش و خدمات شکرت با مشاورین ما تماس بگیرید.